Vai mani laimesti ir apliekami ar nodokli? Vai mani laimesti ir apliekami ar nodokli?

Vai mani laimesti ir apliekami ar nodokli?

Saskaņā ar Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likumu visi laimesti, kas pārsniedz 3000€ un tiek iemaksāti bankas kontā vienā darījumā vai secīgu darījumu sērijā vienas spēļu sesijas laikā, tiek aplikti ar nodokli 23% vai 31% apmērā atkarībā no laimesta summas.

Plašāku informāciju par laimestu aplikšanu ar nodokli vari atrast šeit: https://www.vid.gov.lv/lv/media/1915/download?attachment

Kā tiek aprēķināti nodokļi?

Nodokļi no Taviem laimestiem tiek ieturēti brīdī, kad izmaksa tiek veikta uz Tavu bankas kontu, izņemot ar nodokli neapliekamo summu 3000€ apmērā. Atlikušo summu līdz 62 800€ apliek ar nodokli 23% apmērā, savukārt laimestu daļai, kas pārsniedz 62 800€, tiek piemērota nodokļa likme 31% apmērā. Šajā gadījumā summa, kas pārsniedz 62 800€, tiek aplikta ar 31%, bet summa virs 3000€ tiek aplikta ar 23%.

 

Vai man pašam ir jāmaksā ienākuma nodoklis par laimestiem?

Pieņemsim, ka kalendārā gada ietvaros spēlētājs saņem vairāk nekā 3000€ atsevišķos darījumos, no kuriem katrs nepārsniedz 3000€. Tādā gadījumā spēlētājam ir pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju un individuāli apmaksāt nodokli par kopējo laimestu summu virs 3000€.

 

Kas ir spēļu sesija?

Spēļu sesija ir periods no ielogošanās līdz izlogošanās brīdim no sava OlyBet profila. Lai noslēgtu sesiju, Tev nepieciešams izlogoties no sava profila no visām ierīcēm, kurās esi tajā ielogojies.